עמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי

נושא הרכבים החשמליים הוא תחום חדש עבור רוב הישראלים, הראשונים שאימצו את הרכבים החשמליים כבר נהנים מהחיסכון הגדול בהוצאות הדלק. אחרים עדיין מתלבטים, או אולי כבר החליטו כי הרכב הבא יהיה רכב חשמלי. ובאופן טבעי, כאשר ישנו משהו חדש אנו מחפשים אחר ידע בתחום. הפעם אנחנו רוצים לדבר על עמדת טעינה מהירה לרכב חשמלי.

באופן טבעי הטענת רכב חשמלי לוקחת זמן. למרות היתרונות בחיסכון בהשוואה לדלק, הרכבים החשמליים עדיין אינם יכולים לספק לנו הטענה בחמש דקות כמו בתחנות הדלק. טעינה רגילה של רכב חשמלי לוקחת כ 5-7 שעות. מסיבה זו אין מדובר בעצירה לרגע לצורך הטענה, אלא פעולה שנרצה לעשות כאשר הרכב בחנייה, למשל כאשר אנו במשרד או בשעות הלילה כאשר הרכב בחנייה. אך כיום ישנם גם פתרונות של הטענה מהירה היכולים לקצר את זמן הטעינה ל 30-40 דקות.

מה צריך לדעת על עמדת טעינה מהירה לרכב

ראשית כל חשוב לדעת כי לא כל הרכבים החשמליים תומכים בטעינה מהירה, ויש לבדוק זאת מראש. וודאו כי הרכב שלכם תומך בטעינה חשמלית, ואם כן איזה סוג חיבור יש לו. כך תוכלו לוודא שאתם מתקינים עמדת טעינה מתאימה.

דבר נוסף שצריך לדעת על טעינה מהירה זה שהיא דורשת מערכת חשמלית בזרם ישיר DC, ואילו מערכות החשמל הביתיות הן מערכות AC, כך שלא בטוח שתוכלו להתקין בביתכם מערכת שכזו.

כאשר מדברים על טעינה מהירה, לרוב מדובר על טעינה של 80% מהסוללה בחצי שעה. אך ככל שהסוללה מתמלאת, קצה ההטענה יורד. יש סיבות טכניות לכך, ואולי בעתיד הטכנולוגיות יאפשר זאת. אך נכון להיום הטענה מלאה דורשת יותר זמן. אך מצד שני ברוב המקרים גם 80% זה מספיק לרוב השימושים.

זמן הטעינה המדויק תלוי גם בהספק החשמלי של העמדה (הספק הנמדד בקילוואט) וגם ברכב והסוללה המותקנת בו.

האם אני צריך עמדת טעינה מהירה לרכב

האמת שלא בטוח שאתם צריכים עמדת טעינה מהירה לרכב. אם מדובר בעמדת טעינה עבור הרכב הפרטי שלכם ואתם מחפשים פתרון ביתי, ככל הנראה אין בכך צורך. ההטענה ברובה נעשית בשעות הלילה, כאשר הרכב בחנייה. כך שיש לרכב מספיק זמן להיטען ולאפשר לכם לנסוע במהלך היום ללא צורך בהטענות נוספות. עבור רוב האנשים אין צורך ביותר מזה.

הטענה אטית היא גם בריאה יותר עבור הסוללה, היא מאפשרת לכם למקסם את חיי הסוללה. כך שבשורה התחתונה עמדת טעינה מהירה לרכב מתאימה יותר בתור פתרון לעסקים ועמדות טעינה ציבוריות, בהם המהירות היא דבר הכרחי.

לעומת זאת, במידה ומדובר בבית בו ישנם מספר רכבים ושימוש תכוף ברכב, יתכן שכן תעדיפו טעינה מהירה על מנת שתוכלו להטעין את כל הרכבים. במצב זה לא תרצו שרכב אחד בלבד יהיה מחובר לילה שלם ותעדיפו עמדת טעינה מהירה לרכב.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

מאמרים אחרונים