עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

מי היה מאמין, אבל היום הזה הגיע ומכוניות חשמליות שאינן מזהמות נוסעות על כבישי ארצנו. ולא רק שאינן מזהמות, הן גם חוסכות בכל אותן עלויות דלק מטורפות שהתרגלנו לשלם. יתכן שגם אתם רוצים להצטרף למהפכה ושוקלים לרכוש רכב חשמלי, ויתכן שכבר עשיתם זאת. אם כך זהו הזמן לשקול להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. זה לא חובה להתקין בביתכם עמדת הטענה, לחלופין תוכלו להטעין את הרכב במקומות ציבוריים המציעים את השירות, וכיום יש יותר ויותר. אז אמנם ישנם מקומות רבים בהם תוכלו להטעין את הרכב החשמלי, אך ישנם יתרונות משמעותיים להתקנת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי.

היתרונות של עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי

היתרון הראשון הוא הנוחות. הרכב שלכם הוא משהו שאתם תלויים בו ואתם תמיד צריכים שתהיה לו סוללה המאפשרת נסיעה, דומה מאוד לטלפון הנייד. אמנם לכל אחד ישנו שימוש אחר, אך בשניהם תמיד חשוב לכם להחזיק בסוללה מלאה. עכשיו דמיינו כי אין לכם מטען עבור הטלפון, בוודאי תוכלו למצוא איזה מקום להטעין בו את הטלפון במהלך היום. אך ללא ספק זה יותר נוח שיש לכם מטען משלכם. כאשר אתם מתקינים עמדת הטענה בבית, יש לכם עמדה שתמיד פנויה וזמינה עבורכם. היתרון השני הוא החיסכון בזמן, או אולי נכון יותר להגיד ניצול נכון יותר של הזמן. הטענת רכב חשמלי יכולה לקחת כמה שעות. נכון כיום יש לנו טכנולוגיות להטענה מהירה ולפעמים מספיקה חצי שעה בשביל להטעין 80% מהסוללה. אך גם חצי שעה זה הרבה זמן בהשוואה ל 5 דקות בתחנת דלק. אינכם רוצים לעצור במיוחד במהלך יום העבודה לצורך טעינה של חצי שעה. עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי מאפשרת לכם לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר. אתם פשוט מחברים את הרכב להטענה בשעות הערב והלילה, וכך בבוקר שתרצו לצאת לעבודה תיהנו מסוללה מלאה. היתרון השלישי הוא הזמינות. בדיוק כפי שפעם לא רציתם להיתקע בלי דלק, היום אתם לא רוצים להיתקע בלי סוללה. מכיוון שמדובר בתחום חדש, עדיין נקודות ההטענה הציבוריות אינן זמינות כמו תחנות הדלק. יש להניח כי הדבר ישתנה בשנים הקרובות עם העלייה בשימוש ברכבים חשמליים. אך התקנת עמדת טעינה ביתית מבטיחה לכם זמינות מלאה. אינכם צריכים להיות מוטרדים ולחפש אחר עמדות טעינה פנויות, אתם יודעים שבבית מחכה לכם ”תחנת דלק“ פרטית.

עמדת טעינה ביתית היא הפתרון המשתלם

עלות הטעינה בבית היא בעצם עלות החשמל כפי שהיא נקבעת על ידי חברת החשמל. נכון לרגע כתיבת שורות אלו מדובר בכ 53 אגורות לקוט“ש; תוכלו להתעדכן במחיר העדכני באתר חברת החשמל או בחשבון החשמל האחרון שקיבלתם. אך זהו אינו המחיר בעמדות הטעינה הציבוריות, בדיוק כמו תחנות הדלק של פעם, גם עמדות הטעינה הציבוריות הן עסק הרוצה להרוויח כסף, ולכן מחייב אתכם בעלויות חשמל גבוהות ואפילו כפולות. השקעה חד פעמית בעמדת טעינה ביתית תאפשר לכם ליהנות מעלות טעינה זולה יותר. זהו הפתרון המשתלם ביותר. התקנת העמדה עשויה לעלות לכם כמה אלפי שקלים, אך ברוב המקרים ההשקעה מחזירה את עצמה כבר בשנה הראשונה לשימוש (תלוי בקילומטרז‘ שלכם). תוכלו גם למצוא פתרונות הטענה משותפים עם השכנים, ובכך לחסוך עוד יותר בעלויות.

להצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים