כמה עולה טעינה של רכב חשמלי

הרכבים החשמליים כבר משווקים בישראל ואנו יכולים לראות אותם על כבישי הארץ. אם אתם רוצים לקנות רכב חדש, אתם בוודאי נתקלים ברכבים החשמליים ושואלים את עצמכם האם זה כדאי. מחירי הדלק בשמיים ואתם רוצים לדעת האם משתלם להשקיע ברכב חשמלי. אז כמה עולה טעינה של רכב חשמלי?

בימים האחרונים מחיר הדלק עומד על כ 8 שקלים. יש המטילים אצבע מאשימה אל עבר הממשלה, ויש המבינים כי מדובר בעניין עולמי. איך שלא נסתכל על זה, בפועל אנו משלמים יותר על הדלק שלנו. לכל רכב יש את צריכת הדלק שלו, אך עבור רכבים משפחתיים ממוצעים צריכת הדלק היא כ 11-15 קילומטר עבור כל ליטר דלק. כלומר נסיעה של קילומטר אחד תעלה לנו כ 8 שקלים. במחיר הזה נסיעה מתל אביב לנתניה תעלו לנו כ 264 שקלים.

ומה לגבי הרכבים החשמליים? גם לרכבים חשמליים ישנם ביצועים שונים, כלומר לכל דגם צריכת חשמל אחרת. רכב חשמלי ממוצע נוסע כ 6 קילומטר עבור כל קוט“ש חשמל. על פי תעריך החשמל הביתי, קוט“ש אחד עולה לנו כ 53 אגורות. ובמחיר הזה נסיעה מתל אביב לנתניה תעלה לנו כ 3 שקלים!

עלות נסיעה ברכב חשמלי היא כ 9 -10 אגורות לקילומטר!

גם אם מחירי הדלק ירדו בחמישים אחוז, דבר מאוד לא סביר, עדיין נסיעה ברכב חשמלי תהיה משתלמת פי כמה וכמה.

שימו לב כי המחירים שהצגנו מחושבים על פי תעריפי החשמל לצרכן הביתי. כלומר אלו הם המחירים שתשלמו על החשמל בטעינה ביתית. התקנת עמדת טעינה ביתית תעלה לכם כ 3000-6000 שקלים, זוהי עלות נוספת אותה יש לקחת בחשבון, אך מדובר בהשקעה חד פעמית וזה עדיין משתלם.

אם אתם נוסעים 10,000 ק“מ בשנה, עבור רכבי בנזין תשלמו כ 80,000 שקל בשנה על דלק. ואילו ברכב חשמלי תשלמו כאלף שקל. כך שגם בהתחשב בהשקעה הנדרשת בעמדת תדלוק ביתית, זה עדיין משתחם.

אפשר גם להרוויח מעמדות טעינה

הצרכן הפרטי בוודאי שאול את עצמו כמה עולה נסיעה ברכב חשמלי ועורך השוואה האם כדאי לעבור לרכב חשמלי. אך מי שיכול לראות את העתיד כבר מבין כי מכוניות חשמליות הן העתיד. ומי שמזהה את הפוטנציאל מבין שזהו הזמן להתקין עמדות טעינה חשמליות. אלו הן תחנות הדלק של המחר; ניתן להתקין אותן במקומות ציבוריים וחניונים ולספק ללקוחות שירותי הטענה בתשלום.

כבר היום ישנן אלפי רכבים חשמליים בכבישי הארץ, וזהו עניין של זמן עד שהן יהפכו להיות הרכב הדומיננטי. ובהתאם לכך יעלה הביקוש לעמדות התקנה בתשלום. ישנן חברות רבות המטפלות בהתקנת עמדות הטענה לרכבים חשמליים וזהו יכול להיות מודל עסקי משתלם, או ערוץ ליצירת הכנסות נוספות עבור העסק.

לא רק חיסכון בהוצאות הדלק

המעבר לרכב חשמלי מעניק לכם הרבה יותר מחיסכון בהוצאות הדלק. זהו אולי היתרון המרכזי והסיבה שבגינה תבחרו ברכבים חשמליים, אך חשוב שתדעו שאתם תורמים תרומה משמעותית לסביבה. עם המעבר למקורות אנרגיה נקייה לצד המעבר לרכבים חשמליים, אנו יכולים להפחית בצורה משמעותית את פליטת גזי החממה ולסייע להיחלם בהתחממות הגלובלית וההשלכות העתידיות שלה.

כאשר אנו מדברים על ההיבט הסביבתי אנו נוטים לשים את עיקר הדגש על נושא פליטת ה CO2, אך עלינו לזכור כי הרכבים הנוסעים בכבישי הארץ פולטים כמויות גדולות של גזים רעילים מסוגים שונים. בזכות המעבר לרכבים חשמליים נוכל לצמצם גם את פליטתם וליהנות מאוויר נקי יותר בערי ישראל והכבישים.

המעבר לרכבים חשמליים יאפשר לכם ליהנות גם מחיסכון וגם מסביבה נקייה וטובה יותר.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

מאמרים אחרונים