כבל טעינה או עמדת טעינה ?

רכבים חשמליים הם פתרון מעולה המאפשר לנו לחסוך בהוצאות הדלק ולהפחית את הזיהום ופליטת גזי החממה. עלויות הנסיעה ברכבים חשמליים נמוכות פי כמה וכמה בהשוואה לרכבים המונעים בבנזין, וזוהי הסיבה המרכזית מדוע אנשים רבים עוברים לרכב חשמלי. אך על מנת ליהנות מהרכב החשמלי, צריך להטעין אותו. את הטענת הרכב ניתן לעשות באמצעות כבל טעינה, כמו זה המסופק לכם עם הרכב, או באמצעות עמדות טעינה. אך מה עדיף, כבל טעינה או עמדת טעינה.

כבל טעינה לרכב חשמלי

מבחינת עלויות כבל טעינה לרכב חשמלי הוא הפתרון הזול ביותר. בדרך כלל מקבלים אותו עם הרכב, וגם אם צריך לקנות מדובר בהוצאה של 1000-1500 שקלים. בהשוואה לעמדת טעינה אשר יחד עם עלות ההתקנה צפויה לעבור את 5000 השקלים.

כבל טעינה לרכב חשמלי מאפשר לכם להטעין את הרכב בכל מקום. ניתן לחבר אותו לשקע רגיל ואין צורך בתשתיות מיוחדות. כך שזה יתרון מכיוון שלא תצטרכו להשקיעה בהתקנת עמדת טעינה ביתית או לחפש עמדת טעינה ציבורית; תוכלו להטעינו בכל מקום.

אך לכבל טעינה ישנו חיסרון מרכזי והוא זמן הטעינה הרב. מדובר בהבדל משמעותי וטעינה מלאה של הסוללה עשויה לדרוש במקרים מסוימים שעות רבות. חברת החשמל דורשת להגביל את המתח ל 10 אמפר ואת זמן הטעינה לשעתיים, כך שבפועל זהו פתרון המתאים למקרי חירום; למלא קצת בשביל שתוכלו להגיע לעמדת הטעינה.

הכבל יכול לשמש עבורכם לצורך הטענה בעמדות הטעינה. ישנן עמדות טעינה שאינן כוללות כבל מובנה, ואליהן תצטרכו לחבר את הכבל שלכם. וכמובן ההטענה תהיה מהירה יותר מאשר חיבור לשקע ביתי.

עמדת טעינה

התקנה של עמדת טעינה היא יקרה יותר מכבל ביתי, אך נראה שזהו הפתרון המתבקש והוא גם משתלם מבחינה כלכלית. בהשוואה לחיסכון בהוצאות הדלק, ההשקעה תחזיר את עצמה במהרה. עמדת הטענה ביתי תוכל לאפשר לכם להטעין את הרכב בכמה שעות, למשל במהלך הלילה. זה יהיה מהיר יותר מאשר הטענה עם כבל בשקע ביתי.

תוכלו לחבר את הכבל שלכם אל עמדת ההטענה, או להתקין עמדת הטענה עם כבל מובנה.

עמדות הטעינה יכולות לאפשר לכם גם הטענה מהירה וגם הטענה אטית. עמדת הטענה ביתית היא בדרך כלל להטענה אטית, אך בנקודות ההטענה הציבוריות תוכלו למצוא הטענה מהירה. ההטענה האטית היא מומלצת יותר ובדרך כלל אין צורך בהטענה מהירה אם יש לכם עמדת הטענה בבית.

לסיכום, אם קיבלתם עם הרכב כבל הטענה לשקע הביתי, תוכלו להשתמש בו למקרי חירום. אך זהו אינו פתרון המיועד לשימוש קבוע. מומלץ מאוד להתקין עמדה ביתית, זה יספק לכם יותר נוחות וזמינות. אם תטעינו בכל לילה את הרכב, בבוקר תמיד תוכלו ליהנות מסוללה מלאה לכל הנסיעות שתבצעו. ואם נסעתם רחוק,תוכלו למלא בעמדות ציבוריות המספקות טעינה מהירה.

לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית השאירו פרטים

מאמרים אחרונים